رضایی خبر داد:

درآمد شرکت فیرمکو در سال ۹۸ رشد ۱۴۶ درصدی داشت/ حفظ سودآوری علی‌رغم افزایش هزینه‌ها/ اقدامات موثر برای ورود به بورس صورت گرفت

درآمد شرکت فیرمکو در سال ۹۸ رشد ۱۴۶ درصدی داشت/ حفظ سودآوری علی‌رغم افزایش هزینه‌ها/ اقدامات موثر برای ورود به بورس صورت گرفت

مدیرعامل شرکت مهندسی و نصب فیرمکو پارس (از شرکت‌های تابعه شستا) گفت: درآمد شرکت فیرمکو در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ از رشد ۱۴۶ درصدی برخوردار شد و حفظ سودآوری شرکت علی‌رغم افزایش هزینه‌ها از جمله افزایش هزینه حقوق و دستمزد و افزایش هزینه لوازم مصرفی و سایر هزینه‌ها محقق شد.

به گزارش ایلنا، مهدی رضایی، مدیرعامل شرکت مهندسی و نصب فیرمکو پارس، ضمن تبریک سال نو به تمام فعالان و تلاشگران صنعت و تولید کشور، در خصوص فعالیت‌ها و دستاوردهای شرکت فیرمکو در سال ۱۳۹۸ گفت: درآمد شرکت فیرمکو در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ از رشد ۱۴۶ درصدی برخوردار شد و حفظ سودآوری شرکت علی‌رغم افزایش هزینه‌ها از جمله افزایش هزینه حقوق و دستمزد و افزایش هزینه لوازم مصرفی و سایر هزینه‌ها محقق شد، این مهم درحالی بود که افزایش هزینه‌ها به نحوی بود که طبق اعلام بانک مرکزی، تورم نقطه به نقطه در سال ۹۸ در بعضی ماه‌های سال به ۵۸ درصد هم رسیده بود.

مدیرعامل شرکت فیرمکو با اشاره به مشکلات سنواتی بیمه‌ای این شرکت، اظهار داشت: در سال ۹۸ موفق شدیم مشکل بیمه‌ای سنواتی شرکت به مبلغ ۲۸۸ میلیارد ریال را حل و فصل کنیم. همچنین موفق به وصول برگه قطعی حسابرسی بیمه تا پایان سال ۱۳۹۵ شدیم.

رضایی یادآورد شد: از دیگر اقدامات مهمی که در سال ۹۸ صورت گرفت بسترسازی و اقدام موثر برای ورود شرکت فیرمکو به بورس بود. اساسنامه شرکت نیز طبق دستور‌العمل سازمان بورس، اصلاح شد. از دیگر اقدامات مالی صورت گرفته، تهیه گزارش توجیهی برای افزایش سرمایه شرکت به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال بود.

مدیرعامل فرمکو خاطر نشان کرد: در سال ۹۸ عمده اختلاف حساب‌های سنواتی فیرمکو با شرکت‌هایی که با آنها همکاری داشتیم، حل و فصل شد. در راستای انضباط مالی، کنترل هزینه‌های اداری و تشکیلاتی ادامه پیدا کرد. همچنین در سال ۹۸ بخش قابل توجهی از تسهیلات اخذ شده بانکی، تسویه شد. جلسات هیئت مدیره و کمیسیون معاملات و دیگر جلسات نیز به صورت منظم و مستمر در طول سال ۹۸ برگزار گردید.

رضایی در پایان اظهار داشت: امیدوارم در سال ۱۳۹۹ که از سوی مقام معظم رهبری، سال جهش تولید نامگذاری شده، شرکت فیرمکو بیش از پیش در خدمت تولید کشور و فعالان بخش‌های گوناگون صنعتی کشور باشد.